W sobotę, w dniu 21 grudnia 2019 roku w Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie odbyło się uroczyste zakończenie projektu pn. „Anioły są wśród nas” realizowanego przez Babski Klub Optymistek 40+.

Projekt został dofinansowany kwotą 3 740,00 zł ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

W uroczystości udział wzięli między innymi Pani Dorota Chrzanowska, Burmistrz Bornego Sulinowa i skarbnik Lokalnej Grupy Działania POJEZIERZE RAZEM oraz Pan Dariusz Siubdzia, Dyrektor Lokalnej Grupy Działania POJEZIERZE RAZEM.

Posługując się techniką Powertex Panie z BKO 40+ wykonały wyjątkowe anioły, które zaprezentowały na wystawie przygotowanej w sali lustrzanej CKiR w Bornem Sulinowie. Podczas uroczystości wręczono jednego z 29-ciu aniołów Pani Dorocie Chrzanowskiej, Burmistrzowi Bornego Sulinowa. Kolejne trzy anioły zostały przekazane na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i dostarczone do sztabu w Bornem Sulinowie.

Głównym celem realizowanego projektu była przede wszystkim poprawa jakości życia kobiet 40+ z Bornego Sulinowa i pobudzenie aspiracji rozwojowych poprzez uczestnictwo w szkoleniu i warsztatach kreatywnych z techniki Powertex.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Pojezierze Razem” pragnie serdecznie podziękować za zaproszenie na niniejszą uroczystość, jednocześnie życząc dalszych sukcesów w realizacji kolejnych projektów.