Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania POJEZIERZE RAZEM oraz Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie ma zaszczyt zaprosić Państwa na uroczyste zakończenie projektu pn. „Anioły są wśród nas” realizowanego przez Babski Klub Optymistek 40+. Wystawa odbędzie się 21 grudnia 2019 roku (sobota) o godzinie 16:00 w sali lustrzanej Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie przy Al. Niepodległości 21.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia niezwykłych prac twórczych mieszkanek Bornego Sulinowa. Anioły, tymczasowo wyeksponowane zostały na parapecie okiennym kawiarenki należącej do Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie. Biorąc pod uwagę to, że były to pierwsze warsztaty z Powertexem w roli głównej, prace uczestniczek zajęć prezentują się imponująco.

Powertex… co to takiego? To przyjazny dla środowiska utwardzacz tkanin na bazie wody. Występuje w jedenastu kolorach. Utwardza materiały chłonne, takie jak: tkaniny, papier, karton, skóry i włókna szklane. Łatwo łączy się z samoutwardzalnymi glinami, betonem, kamieniami, ceramiką, drewnem i piaskiem. Dzięki niemu można stworzyć rzeźby, obrazy, dekoracje i biżuterię. Wysycha na powietrzu, ale ciepłe powietrze z suszarki znacznie skraca czas schnięcia prac.

Projekt został dofinansowany kwotą 3 740,00 zł ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Serdecznie gratulujemy pomysłodawcom, realizatorom i uczestniczkom projektu!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wystawę!