Stowarzyszenie Nasza Gmina w Dalęcinie, niniejszym informuje o spotkaniu organizacyjnym dotyczącym projektu pn. „Wielkie szycie w małym Dalęcinie”. Projekt ten dofinansowany został ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie prowadzony przez Lokalną Grupę Działania POJEZIERZE RAZEM w Szczecinku.
Projekt polegać będzie na zakupie niezbędnego sprzętu i wyposażenia, organizacji warsztatów krawieckich, które przeprowadzone zostaną przez członkinię naszego stowarzyszenia – zawodową krawcową przy wsparciu co najmniej 3 mieszkanek, które posiadają podstawowe umiejętności szycia na maszynie, branżowych i integracyjnych spotkań, spotkań: rekrutacyjnego i kończącego projekt. Podczas projektu chcemy nauczyć się szyć na maszynie, podnieś umiejętności osób zaawansowanych. Chcemy szyć flagi dla każdej rodziny z naszej miejscowości, aby podczas świąt państwowych, a nawet na co dzień przy każdym domu powiewała biało-czerwona, a tym samym pogłębiały się wartości patriotyczne. Obok flag chcemy szyć niezbędne dla naszej sali wiejskiej tekstylia - podkładki, obrusy, łapki kuchenne, fartuszki, dekoracje okien, dekoracje okolicznościowe. Nasza sala dopiero zaczyna funkcjonować i brakuje w niej właśnie elementów tekstylnych. Zamiast je kupować (tekstylia dobrej jakości są drogie), chętnie je uszyjemy, a przy okazji wspólnie i praktycznie spędzimy czas wolny.
Na spotkania chcemy zaprosić również osoby z branży krawieckiej, które podzielą się doświadczeniem, praktycznymi wskazówkami. Ponadto planujemy warsztaty z instruktorami ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Turowie, by skutecznie zachęcić do współpracy osoby niepełnosprawne i ich rodziny.
Podczas projektu planujemy odwiedziny w Domu wraz z niepełnosprawnymi mieszkańcami i ich rodzinami i wspólne warsztaty w tej placówce. Projekt rozpocznie się spotkaniem rekrutacyjnym, a w okresie przedświątecznym zakończy małą wystawą naszych prac oraz dokumentacji fotograficznej.
Informacja: E. Wieleba-Matyśniak i B. Mieczaj-Żydałowicz