Od początku stycznia czytelnicy „Głosu Koszalińskiego” i „Głosu Szczecińskiego” głosowali na osoby, które miały w ubiegłym roku wyjątkowe osiągnięcia dla lokalnych społeczności. Starosta Krzysztof Lis najpierw zwyciężył w etapie powiatowym, potem wojewódzkim, a teraz zajął 5 miejsce w Polsce.

Starosta Krzysztof Lis został nominowany przez Kapitułę Plebiscytu za skuteczne pozyskiwanie funduszy rządowych na liczne inwestycje - Centrum Zdrowia Psychicznego, remont oddziału ginekologiczno-położniczego szpitala w Szczecinku, budowę hali Zespołu Szkół Technicznych czy sportowego centrum pobytowego z boiskiem ze sztuczną trawą.

W pierwszym, powiatowym etapie głosowania czytelnicy oddali na starostę Krzysztofa Lisa 562 głosy, w drugim wojewódzkim już 1555. W trzecim, ogólnopolskim etapie starosta zajął 5 miejsce zdobywając 2922 głosy.

Statuetki i nagrody zostaną wręczone w kwietniu, podczas uroczystej wojewódzkiej gali, a w maju przyjdzie czas na podsumowanie plebiscytu w skali całej Polski. Laureaci w każdej kategorii z każdego województwa zostaną zaproszeni na ogólnopolską galę, które odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.

W imieniu całego zarządu, członków oraz pracowników naszej grupy serdecznie gratulujemy.