W dniach 10-11 lutego br. w hotelu Golden Tulip w Warszawie przedstawicielki Stowarzyszenia LGD POJEZIERZE RAZEM wzięły udział w szkoleniu dla Ośrodków Działaj Lokalnie i Lokalnych Partnerstw PAFW.

Po uroczystym powitaniu uczestników przez Joannę Lempart, dyrektora programowego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, oraz przez Pawła Łukasiaka, prezesa Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, wystąpiła przedstawicielka Globalgiving – Jasmine Adams.

Platforma Globalgiving to pierwsza i największa globalna społeczność crowfundingowa łącząca organizacje non-profit oraz firmy w prawie każdym kraju na świecie. Pomaga ona lokalnym organizacjom non-profit w dostępie do finansowania, narzędzi, szkoleń i wsparcia, których potrzebują, aby stać się skutecznym. Więcej informacji na temat platformy Globalgiving znajdą Państwo na stronie: https://www.globalgiving.org/.

W kolejnej części spotkania wystąpił również Kamil Wyszkowski, dyrektor generalny UN Global Compact w Polsce z prezentacją na temat celów zrównoważonego rozwoju, następnie Liderzy PAFW z wystąpieniem „Globalne Trendy, Lokalne Rozwiązania” oraz przedstawiciel WWF o działalności WWF w Polsce. Zwieńczeniem dnia była Gala Konkursu o tytuł „Społecznika Roku” oraz Programów „Działaj Lokalnie” i „Lokalne Partnerstwa PAFW” w Hotelu Marriot w Warszawie.

Drugiego dnia przedstawicielki LGD POJEZIERZE RAZEM miały okazję uczestniczyć w warsztacie na temat budowania strategii crowfundingowej prowadzonego przez Jasmine Adams oraz Ashish Singh a także w wykładach dotyczących obowiązków ODL i systemu raportowania prowadzonych przez Pawła Zań, koordynatora programu Działaj Lokalnie. Ostatnim punktem programu był warsztat „Ciekawe liczby – jak interpretować liczby i dane by nie dać się oszukać? Jak za pomocą liczb nagłaśniać ważne tematy społeczne?” prowadzony przez Alicję Defratyka.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w tym szczególnym wydarzeniu. Ufamy, że wiedza i praktyczne wskazówki zdobyte podczas szkolenia przełożymy na naszą organizację i pracę.

Poniżej fotorelacja ze szkolenia.

Autorem zdjęć jest Marcin Skiba.