Edukację o tym, jak ważne jest wdrażanie rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii należy rozpocząć wśród dzieci już od najmłodszych lat – taka misja przyświecała Fundacji Moc Dobra podczas realizacji projektu „Wspieram moc dobrej energii!”.
Edukacja ekologiczna w szkole odgrywa istotną rolę w procesie wychowania i kształcenia młodego pokolenia. W tym okresie dzieci rozwijają swoją wiedzę i umiejętności, które mają wpływ na kształtowanie ich postaw i wartości. Wprowadzenie edukacji ekologicznej na tym etapie nauczania może mieć długofalowe korzyści, gdyż dzieci uczą się dbać o środowisko naturalne i zrozumieć jego wartość. Dzieci uczą się, jak segregować odpady, oszczędzać wodę i energię, sadzić rośliny czy podejmować działania na rzecz ochrony przyrody. Edukacja ekologiczna wspiera ogólny rozwój uczniów, zarówno intelektualny, jak i społeczno-emocjonalny. Dzieci uczą się podejmować odpowiedzialne decyzje, współpracować z innymi, a także kształtować swoje poczucie wartości i tożsamości. W dzisiejszym globalizującym się świecie, kwestie związane z ekologią i ochroną środowiska stają się coraz bardziej istotne. Edukacja ekologiczna na pomaga uczniom zrozumieć, jak ich decyzje i działania wpływają na stan środowiska na szczeblu lokalnym i globalnym. Dzięki temu są lepiej przygotowani do podejmowania odpowiedzialnych wyborów oraz aktywnego uczestnictwa w globalnych działaniach na rzecz ochrony środowiska.
Projekt zrealizowany został w dwóch szkołach podstawowych: w Starym Chwalimiu (gm. Barwice) oraz w Parsęcku (gm. Szczecinek). Podczas zajęć uczniowie zapoznani zostali z odnawialnymi źródłami energii, poznali wady i zalety poszczególnych rozwiązań a także zbudowali cztery makiety ekologicznej farmy, czyli budynku który zasilany jest wyłącznie przez OZE. Do tego celu uczniowie przynieśli z domów materiały typu: mech, kartony, butelki, nakrętki które wykorzystali przy "budowie". Część z książeczek edukacyjnych przygotowanych i wydrukowanych w ramach projektu przekazana została także do innych szkół z terenu objętego działaniem Ośrodka Działaj Lokalnie tak, aby szerzyć wiedzę o znaczeniu ekologii.